Приєднатись до коаліції!

Приєднались: (216)


Тихонова Дарія Володимирівна
Київ

Баранников Сергій Олександрович
Харків

ГО "Асоціація захистуінтересів територіальних громад "Надвірнянщина"
Надвірна

Всі приєднані     Приєднатись

Перевір себе у списках виборців


Пам'ятка виборця


На допомогу громадянам


Ми в соцмережах

 
   

 

В Сумах обговорили проблеми в реалізації права на вільне пересування


У роботі фокус-групи взяли участь фахівці, які в своїй повсякденній роботі постійно стикаються із проблемами людей, котрі з тих чи інших причин не мають реєстрації, або зареєстровані не за місцем проживання.

Вікторія Мірошниченко із Центру реінтеграції бездомних громадян, Алевтина Безпальчик із управління освіти і науки обласної державної адміністрації, представник МВС Тетяна Кузнєцова, представники Сумської міської ради Тетяна Малежик та Сергій Нелін, Семен Яценко та Ніна Шульженко із Головного управління юстиції в Сумській області, Анна Соловйова та Людмила Соловйова із Сумської громадської організації «Правова допомога».

В ході фокус групи присутні заповнили відповідну анкету а також обговорили проблемні питання.

Найчастіше лунала думка про те, що питання, пов’язані із реєстрацією населення, болючі для всіх мешканців України. Зокрема, без реєстрації неможливо отримати соціальну допомогу та інші виплати, це також проблема для студентів, які приїхали на навчання із іншого населеного пункту і живуть не в гуртожитку.

«Це радянська система кріпацького ладу», — пролунало під час фокус-групи. Всі спеціалісти зійшлися на тому, що систему реєстрації треба змінювати. Але вони були одностайні і в тому, що українське суспільство ще не готове до цивілізованих змін.

Але, незважаючи на безліч негативних прикладів, які були приведені під час розмови, вдалося знайти й позитиви.

Наприклад, Вікторія Мірошниченко із Центру реінтеграції бездомних громадян повідомила, що вони часто допомагають людям, які проживають в місті більше 6 місяців але не мають реєстрації. І це не обов’язково люди без визначеного місця проживання. В житті трапляється різне, тому часто до Центру звертаються діти-сироти, мами-одиначки, котрі живуть в соціальному гуртожитку, приходять за допомогою й люди, котрі повернулися із місць позбавлення волі і втратили свої документи. Зараз центр може зареєструвати таких людей за своєю адресою (в Сумах це вулю Робітниче селище, 14) не на 6 місяців, а на невизначений термін. Наразі тут зареєстровано 221 людина.

Учасники фокус-групи зійшлися на тому, що Україні пора змінювати в цьому питання законодавство на більш цивілізоване, адже «розумне законодавство – це елемент виховання покоління». Більше того, наприкінці пролунало твердження, що всім державним установам та громадянам потрібно співпрацювати, й тоді потроху можна впоратися навіть з величезними проблемами. А починати потрібно, звісно, з себе.Ця діяльність стала можливою завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фіксується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 років. 


Громадський доступ до Державного реєстру виборців


Основи громадського спостереження


Що потрібно знати виборцю


ЗМІ про нас


Відео


Презентація