Приєднатись до коаліції!

Приєднались: (216)


Тихонова Дарія Володимирівна
Київ

Баранников Сергій Олександрович
Харків

ГО "Асоціація захистуінтересів територіальних громад "Надвірнянщина"
Надвірна

Всі приєднані     Приєднатись

Перевір себе у списках виборців


Пам'ятка виборця


На допомогу громадянам


Ми в соцмережах

 
   

 

Закон про відеокамери набув чинності: в ЦВК і на закордонних дільницях вести зйомку не будуть


-

Закон передбачає створення та впровадження системи відеоспостереження на звичайних виборчих дільницях на постійній основі під час виборів народних депутатів України. Із цією метою в приміщеннях для голосування на виборчих дільницях має бути встановлено не менш ніж дві веб-камери, а також засоби запису та зберігання інформації, обробки даних для передачі зображення, передачі інформації на відповідний веб-сайт у мережі Інтернет.

Згідно із законом, веб-камери мають розташовуватися так, щоб не порушувати таємниці волевиявлення виборців, водночас забезпечуючи контроль громадськості за дотриманням процедури голосування.

Застосовувати зазначені системи необхідно буде в обов'язковому порядку. При цьому вимога про обов'язкове відеоспостереження не поширюється на окружні та зарубіжні дільничні виборчі комісії, а також на Центральну виборчу комісію.

Трансляція відеозображення з приміщень для голосування всіх 33,5 тисячі виборчих дільниць здійснюватиметься на відповідному сайті в мережі Інтернет. Матеріали відеоспостереження зберігатимуть упродовж одного року з дня офіційної публікації результатів виборів депутатів, після чого знищуватимуть у встановленому ЦВК порядку.

Матеріали відеоспостереження можуть надаватися за запитом у порядку, встановленому ЦВК.

Згідно із законом про внесення змін до держбюджету на поточний рік, на організацію відеоспостереження буде виділено 993,6 мільйона гривень, які передбачається отримати за рахунок податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів у сумі 350 мільйонів гривень і ввізного мита - 643,6 мільйона гривень.

При цьому на закупівлю товарів, робіт і послуг для придбання, монтажу та функціонування систем відеоспостереження на виборчих дільницях дія закону України "Про здійснення державних закупівель" не поширюється.

Раніше голова ЦВК Володимир Шаповал повідомив, що організовувати відеоспостереження буде доручено російській компанії, яка виконала аналогічну роботу на останніх виборах президента РФ.

За словами Шаповала, ЦВК лише дасть технічне завдання на організацію відеоспостереження, а розпоряджатися виділеними на ці цілі коштами фактично буде Кабінет міністрів. Заступник голови ЦВК Андрій Магера раніше повідомив, що відповідне технічне завдання ЦВК затвердить на засіданні в понеділок.

Нагадаємо, президент України Віктор Янукович 3 серпня підписав закон, що визначає порядок використання веб-камер на виборчих дільницях на виборах Верховної Ради.

Джерело:  http://newsru.ua/ukraine/06aug2012/vykagolos.html


Громадський доступ до Державного реєстру виборців


Основи громадського спостереження


Що потрібно знати виборцю


ЗМІ про нас


Відео


Презентація